Pattern Trader je podvod

Napsal Binární opce (») 2. 5. 2017 v kategorii Podvody, přečteno: 957×

V této recenzi se zaměříme na obchodní aplikaci Pattern Trader, kterou prý vyvinul český úspěšný podnikatel Pavel Buřič s předními obchodními analytiky a programátory. Jeho aplikace by měla každému klientovi vydělávat minimálně 2200 Eur každý den. Ve skutečnosti se ovšem jedná jen o další podvod, který stejně jako projekty CzechMethod nebo EasyCashSystem láká lidi na snadné zbohatnutí bez práce a námahy.

Pattern Trader je speciální program k obchodování binárních opcí. Program prý analyzuje grafy různých komodit, akcií a měn, vyhledává v grafech opakující se obrazce, a na základě toho sám obchoduje. Jeho úsměšnost má být 90 %, což znamená, že 9 z 10 uzavřených obchodů je vítězných.

 „Můžete jen vydělat, nemáte co ztratit“ slibují podvodníci

Pokud by aplikace skutečně fungovala tak, jak autoři tvrdí, mohli by na ní všichni zbohatnout. Jenže tak jednoduché to není. Program můžete spustit jen u doporučovaného brokera a tento broker vyžaduje vklad alespoň 250$. Ačkoliv autoři tvrdí, že nemáte co ztratit, můžete kdykoliv přijít o svůj vklad, bez kterého samozřejmě obchodovat nelze. Pokud totiž obchodní aplikace nebude tak úspěšná, může vám všechny peníze během chvilky prohrát.

A právě všudypřítomné lži na webu Pattern Trader by měly každého před aplikací varovat. Lež je například to, že je nabídka časově omezená a že se každý den rozdá omezený počet licencí. Vymyšlené je také jméno autora (Pavel Buřič) a projekt pravděpodobně vůbec nevznikl v Česku. Pattern Trader má totiž několik zahraničních překladů (německý, anglický, španělský, polský, rusky…) a na každé verzi je jako autor aplikace uveden někdo jiný. A to i přes to, že všechny weby popisují stejný příběh.

Falešné recenze

Dalším důkazem, že je Pattern Trader podvod, jsou recenze na oficiálním webu. Na webu Pattern Trader jsou totiž tři recenze od klientů, kteří projekt vychvalují. Jenže i jména u těchto recenzí jsou vymyšlená. U každé recenze je navíc fotografie, která pochází z cizího webu. Fotografie jsou na všech jazykových verzích stejné, ale jména obchodníku se vždy liší. Na české verzi jsou česká jména, na německé verzi jsou jména německá atd. Ani recenze tedy nemohou být skutečné.

Pattern Trader a další podvody slibující snadné zbohatnutí vám žádné peníze nevydělají. Kvůli těmto podvodným projektům považuje mnoho lidí za podvod i binární opce. Binární opce ale podvod nejsou, a pokud se jim člověk věnuje, může na nich skutečně vydělávat. Dokonce i obchodní programy, které obchodují samostatně, se dnes běžně používají. Vytvořit úspěšného obchodního robota je ale složité a proto je obchodníci veřejně nesdílejí.


Komentování tohoto článku je vypnuto.