Litecoin - důležité milníky významné kryptoměny

Napsal Binární opce (») 11. 1. 2018 v kategorii Kryptoměny, přečteno: 924×

V roce 2017 patřila pozornost především Bitcoinu, ačkoliv mnoho kryptoměn dosáhlo mnohem vyššího zhodnocení. Mezi nimi byl i Litecoin. Hodnota bitcoinu za rok 2017 posílila asi 16krát. Za stejné období ovšem posílil Litecoin ze 4 dolarů na více než 200 dolarů, tedy více než 45krát. Před Vánocemi navíc LTC dosáhl svého historického maxima a chvíli se obchodoval i za 360 dolarů. A to jen pár dní poté, co zakladatel kryptoměny Charlie Lee na svém twitteru varoval před velkým rizikem, že kryptoměna výrazně oslabí.

Náhoda nebo zasloužená odměna?

Není to tak dávno, co byl Litecoin druhou nejznámější kryptoměnou. Možná i proto byl často označován jako stříbro ve světě kryptoměn (spolu se zlatým Bitcoinem). Jenže na začátku roku 2018 už se o Litecoinu moc nemluví.  Nyní jsou v kurzu kryptoměny jako Ethereum, Ripple nebo IOTA. Litecoin si přitom nevede vůbec špatně.

Velkou výhodou Litecoinu je, že jeho silné stránky (rychlejší platby s nižšími poplatky) jsou srozumitelné i pro ty, kteří se problematikou kryptoměn příliš nezabývají. Možná i proto hodně investorů přešlo v roce 2017 z Bitcoinu právě na Litecoin koupit jej je totiž stejně snadné, jako je tomu v případě Bitcoinu.

Růst kurzu?

Otázkou je, co stojí za růstem Litecoinu. Z velké části se jedná o výsledek rostoucího zájmu o kryptoměny obecně. Snad všechny kryptoměny totiž v roce 2017 posílily. Litecoin ale v roce 2017 přišel hned s několika novinkami a inovacemi. Už na začátku roku zveřejnil zakladatel LTC Charlie Lee svoji vizi SegWitu a Lightning network (LN). Ve zkratce uveďme, že se jednalo o úpravy a změny chystané pro Litecoin a Bitcoin, které měly vyřešit řadu vážných nedostatků. Tyto kryptoměny totiž vznikly v době, kdy nikdo nečekal, jak vysoký počet transakcí budou muset zvládnout.  

V květnu 2017 prošel Litecoin úspěšnou aktivací SegWitu. Tuto událost doprovázel první výraznější růst hodnoty LTC, ovšem i s nejistotou z budoucího vývoje. Skokový nárůst ceny přišel i v červenci a v září. Prosincový růst kryptoměn se přisuzuje chicagské burze CBOE, která 11. prosince zavedla obchodování s cennými papíry na Bitcoin (tzv. futures).

Obavy z budoucnosti Litecoinu

A tím se dostáváme k již zmiňované polovině prosince, kdy cena Litecoinu dosáhla necelých 400 dolarů. Právě v té době prodal Charlie Lee všechny své LTC úspory. Sám tento krok odůvodnil tím, že chce zamezit možnému střetu zájmů. A pravdou je, že jeho příspěvky na sociálních sítích dokázaly trhem hodně zahýbat.

Reakce na tuto zprávu na sebe nenechala dlouho čekat. Lidé začali Litecoiny hromadně odprodávat, takže během dvou dnů cena LTC klesla o 100 dolarů (na 250 USD). Na ceně kolem 250 dolarů se pak Litecoin obchodoval i na přelomu 2017/2018. Těžko nyní předpovídat, jak si Litecoin povede. Jedno je ale už teď jisté: Nadcházející rok bude nejen pro Litecoin hodně divoký. 

Štítky: Litecoin

Komentování tohoto článku je vypnuto.